We czwartek 28 października zapraszamy na spotkanie bardzo na czasie wokół książki "Ludzie, nie ideologia" pod red. Bartosza Żurawieckiego. Spotkanie z Bartoszem Żurawieckim poprowadzi red. Anna Solak. Serdecznie zapraszamy!

Z zebranych w książce wywiadów wyłania się obraz najważniejszych tematów społeczności LGBT ostatnich 15 lat. Szczerze o swoim życiu mówi zarówno sołtyska Grzebieniska, jak i wielkomiejska draq queen. Są rozmowy z osobami znanymi z pierwszych stron gazet, od Roberta Biedronia, przez Sylwię Chutnik, Jacka Dehnela, aż po Margot. Częścią tej społeczności są też takie osoby jak matka lesbijki Agnieszka Holland, czy sojuszniczka Maria Peszek. To w tych opowieściach zawarte są nie tylko narracje o społecznych procesach, ale przede wszystkim doświadczenie życia w Polsce ostatnich lat – są ludzie, nie ideologia.

Bartosz Żurawiecki (ur. 1971) – krytyk filmowy, dziennikarz, felietonista, pisarz. Szef działu recenzji w miesięczniku „Kino”. Felietonista „Kina”, „Repliki” i „Magazynu Stowarzyszenia Filmowców Polskich”. Laureat nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za blog „Czego nie widać”. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych. Współtwórca i aktor kabaretu „Barbarzyńcy.pl”. Współautor książek: „Homofobia po polsku”, „Autorzy polskiego kina”, „Parametry pożądania”, „David Cronenberg w oczach krytyków”. Autor powieści: „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota” (wydawnictwo Sic!, 2005), „Ja, czyli 66 moich miłości” (wydawnictwo Sic!, 2007), „Nieobecni” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2011), „Do Lolelaj. Gejowska utopia” (wydawnictwo Szafa, 2017), zbioru sztuk teatralnych „Erotica alla polacca” (Sic!, 2006) oraz książki reporterskiej „Festiwale wyklęte” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2019). Ostatnio ukazał się pod jego redakcją zbiór wywiadów „Ludzie, nie ideologia” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2021).

ANNA SOLAK (ur. 1987) – dziennikarka i redaktorka miesięcznika „IKS” i portalu Kulturapoznan.pl, którego od 2020 roku jest redaktorką naczelną. Absolwentka historii, dziennikarstwa i Polskiej Szkoły Reportażu. Miłośniczka literatury pięknej i non-fiction. Książki czyta w każdej wolnej chwili i miejscu.

Wstęp wolny.

28.10.2021 | POZNAŃ | ATELIER WIMAR | 19.00

Więcej o spotkaniu na portalu Facebook.

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.