Justyna Sobolak w serwisie "Business Insider" zapowiada przyjazd Iwana Krastewa, autora "Światła, które zgasło", do Poznania na Impact'24. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 maja. 

Największe uznanie zdobyła książka, którą Ivan Krastev napisał wspólnie ze Stephenem Holmes’em – "Światło, które zgasło". Pozycja zdobyła 30. doroczną nagrodę Lionela Gelbera, została też uznana za jedną z najważniejszych książek 2020 r. według "Financial Times". Publikacja to błyskotliwa analiza przemian ostatnich 30 lat. Krastew i Holmes, Bułgar i Amerykanin, przekonują, że kryzys liberalnej polityki to nie problem Wschodu, lecz proces globalny. A Węgry i Polska to jego awangarda, a nie bastion zacofania.

Ivan Krastev jest laureatem nagrody im. Jeana Améry’ego z 2020 r. za pisanie esejów europejskich. To ceniony ekspert w kwestiach takich jak przyszłość Europy, zmieniające się oblicze demokracji, sposób funkcjonowania mediów. Ma opinię autora racjonalnego i inspirującego, który błyskotliwie łączy trafne argumenty z wieloma odniesieniami literackimi i kulturowymi.

[…] Jak mówił w niedawnym wywiadzie w "Die Welt". "Rok 2024 będzie długi. Rozpoczął się w już październiku 2023 wyborami w Polsce, a zakończy w styczniu 2025 zaprzysiężeniem nowo wybranego prezydenta USA. Prawie 4 mld ludzi zagłosuje w ciągu tych 16 miesięcy. A pod koniec tego rekordowo długiego roku, naznaczonego trwającymi lub dopiero mającymi się rozpocząć wojnami, świat będzie być może całkowicie innym miejscem. Wcale nie spokojniejszym" – mówił w wywiadzie. I dodawał: "Europejska polityka, jaką znamy, dobiegła końca. Spodziewajmy się wielu nietypowych wolt" – ocenił.

Cały artykuł przeczytacie w serwisie Business Insider, a informacje o książce znajdziecie tutaj.

15-16.05.2024 | POZNAŃ| MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE