W ostatnich latach skupialiśmy się na obronie "wolnych mediów" przed naciskami politycznymi, zapominając, że w tym samym czasie oddają się one dobrowolnie w niewolę rynku. "Gównodziennikarstwo" Pauliny Januszewskiej to jednak nie jeremiady autorytetów mówiących o tym, że kiedyś to było, a teraz nie ma, tylko poruszające świadectwa osób z dolnych pokładów Titanica, zaprzęgniętych do pracy, o której marzyli, a której teraz nienawidzą i uważają za szkodliwą społecznie. Dominika Sitnicka, OKO press

Zapraszamy na spotkanie z Pauliną Januszewską, autorką książki "Gównodziennikarstwo. Dlaczego w polskich mediach pracuje się tak źle?". Odbędzie się we wtorek 2 lipca o godz.18 w sali konferencyjnej w Gmachu im. St. Kierbedziów. Poprowadzi je dr Paweł Jaskulski.

Paulina Januszewska - dziennikarka Krytyki Politycznej, w przeszłości związana m.in. z redakcją „Newsweeka”. Absolwentka rusycystyki i dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka konkursu Dziennikarze dla klimatu, w którym otrzymała nagrodę specjalną w kategorii „Miasto innowacji” za artykuł „A po pandemii chodziliśmy na pączki. Amsterdam już wie, jak ugryźć kryzys”. Nominowana za reportaż „Już żadnej z nas nie zawstydzicie!” w konkursie im. Zygmunta Moszkowicza „Człowiek z pasją” skierowanym do młodych, utalentowanych dziennikarzy. Pisze o prawach kobiet, klimacie i nierównościach społecznych. Prowadzi ekofeministyczny podcast „Nie ma przyszłości bez równości”, w którym wraz z zapraszanymi gościniami udowadnia, że nie da się uratować planety, tkwiąc w patriarchacie.

02.07.2024 | WARSZAWA | BIBLIOTEKA PUBLICZNA M.ST. WARSZAWY | 18.00

Wydarzenie znajdziecie na Facebooku.