Razem z gdańskim Instytutem Kultury Miejskiej zapraszamy na spotkanie wokół tematów poruszanych w książce "Autoholizm", którego gościnią będzie sama autorka Marta Żakowska. Rozmowę poprowadzi Michał Jamroż.

"Dlaczego samochody stoją na chodniku?" – zapytał w drodze do przedszkola Julek, trzyletni syn Marty Żakowskiej, autorki "Autoholizmu". Samochód jest symbolem dobrobytu, sukcesu i wolnej Polski, a motoryzacja jednym z najważniejszych elementów współczesnej kultury. Auta kształtują polską przestrzeń miejską oraz życia Polek i Polaków. Jak do tego doszło? Czy uda nam się wyleczyć z tego uzależnienia?

To mogłaby być kolejna książka o walce dwóch plemion. Marta Żakowska skutecznie wychodzi poza ten schemat. Zamiast ciągle analizować, co nas w tym temacie dzieli, woli się przyjrzeć temu, co nas łączy. A jest to wspólna, cywilizacyjna choroba – autoholizm. Jednym z kluczowych elementów w terapii uzależnień jest uświadomienie sobie problemu. Ta książka doskonale w tym pomaga – mówi Filip Springer.

26.04.2023 | GDAŃSK | INSTYTUT KULTURY MIEJSKIEJ | 18.00

Szczegóły spotkania dostępne są na portalu Facebook.