Razem z Risk Made In Warsaw i Agnieszką Drotkiewicz, pisarką, autorką opowiadań oraz wielu rozmów książkowych i prasowych zapraszamy na spotkanie z Sławomirem Sierakowskim, współautorem książki "Społeczeństwo populistów".

Sławomira Sierakowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać - socjolog, publicysta, szef Krytyki Politycznej. Błyskotliwy intelektualista, który niezmordowanie poszerza pole działania, można go spotkać w teatrze, operze, na dyskusjach, demonstracjach, w podróży, zawsze z wieloma książkami. W zeszłym roku zorganizował z sukcesem zbiórkę pieniędzy na zakup drona Bayraktar dla Ukrainy, co było wielką społeczną akcją.

Niedawno miała premierę książka, którą napisał wspólnie z Przemysławem Sadurą - "Społeczeństwo populistów". Jest to "napisana na nowo historia polskiej demokracji, opowieść o tym, dlaczego wpadliśmy w pułapkę nieufności i skazaliśmy się na populistyczny dryf. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy sprzeciwiają się coraz większej polaryzacji polskiego społeczeństwa." Porozmawiamy o tematach które podejmuje "Społeczeństwo populistów", a także tym jakim miejscem dla niego jest Polska? Jak Polska determinuje jego mapę świata? Jak łączyć marzenia o zmianie na lepsze ze skutecznością? Jak rozmawiać o polskości dziś, w sierpniu 2023?

16.08.2023 | WARSZAWA | RISK MADE IN WARSAW (Szpitalna 6a) | 19.30

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.