Spotkanie z Judith Butler odbędzie się w języku angielskim, a poprowadzą je uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie: Gustaw Owczarski i Michał Grabarek oraz absolwentka Czackiego, obecnie studentka MISH UW Sonia Burdyna.

Ostatni rok przyniósł wiele wydarzeń, które trwale zmieniły zarówno obraz światowej sceny politycznej, jak i naszej codzienności. Protesty kobiet, ruch Black Lives Matter czy kampanie "anty-gender", nagonka na osoby LGBTQ+ w Polsce oraz znacząco pogłębiona przez pandemię niepewność i prekaryzacja związana z życiem w systemie neoliberalnym. O tym wszystkim mamy nadzieję porozmawiać podczas spotkania.

Naszym gościem będzie Judith Butler, profesorka literatury porównawczej i retoryki Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Zajmuje się teoriami władzy, seksualności, tożsamości i płci. Wieloletnia działaczka na rzecz praw osób LGBTQ+. Twórczyni i prekursorka teorii queer, jedna z czołowych postaci ruchu feministycznego przełomu wieków. Jest autorką takich przełomowych książek, jak “Uwikłani w Płeć” (1990), “Psychiczne Życie Władzy” (1997) “Zapiski z performatywnej teorii zgromadzeń” (2015).

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim, a poprowadzą je uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie: Gustaw Owczarski i Michał Grabarek oraz absolwentka Czackiego, obecnie studentka MISH UW Sonia Burdyna.

Transmisja on-line:

profil FB Otwartego Uniwersytetu im. K. Modzelewskiego

24 marca, godz. 18:00 czasu polskiego