Porozmawiajmy o "Aktywnej nadziei" na polanie w Lesie Bielańskim. Będzie to dobra okazja i przestrzeń na wymianę naszych doświadczeń i refleksji. W rozmowie udział wezmą - Joanna Wis-Bielewicz, Alex Gierlińskie, Katarzyna Hromek, Anna Bolewska. Prowadzenie - Paulina Januszewska.

Stoimy przed wyzwaniami, o których nawet trudno myśleć. Wielkie wymieranie gatunków, kryzys klimatyczny, kryzysy gospodarcze, choroby cywilizacyjne, zaburzenia psychiczne, pandemia, czy wojny hybrydowe to tylko niektóre z dręczących nas problemów. Jak radzić sobie z poczuciem beznadziei, że lepiej już było i będzie tylko gorzej? Joanny Macy i Chris Johnstone w "Aktywnej nadziei" pokazują nam jak stawiać czoło kryzysom, abyśmy mogli im sprostać z większą odpornością i twórczą mocą. Wyposażają nas w umiejętności, dzięki którym możemy zmierzyć się z nadciągającą katastrofą i aktywnie uczestniczyć w Wielkim Zwrocie, od cywilizacji zniszczenia do społeczeństwa podtrzymującego życie, który pozwoli zregenerować się naszej planecie.

"Aktywna nadzieja" jest podróżą intelektualną, jaki i praktycznym poradnikiem. Nadziei potrzebujemy dziś jak nigdy w historii.

Wydarzenie współorganizowane jest w ramach programu Jasna 10: Społeczna Instytucja Kultury finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

2.09.2023 | WARSZAWA | LAS BIELAŃSKI (Polana w Lesie Bielańskim) | 16.00

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.