29 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Potockich na spotkanie ze Sławomirem Sierakowskim i Przemysławem Sadurą, autorami książki "Społeczeństwo populistów", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polityczny cynizm Polaków rośnie w siłę. Czy jesteśmy skazani na populistyczną Polskę? Czy będzie tylko gorzej? Sławomir Sierakowski i Przemysław Sadura analizują i przepisują najnowszą historię polskiej demokracji. Pokazują jak niespełniona obietnica zbudowania polskiego państwa dobrobytu rozczarowała ludzi do władzy i instytucji. Resentyment zrodzony z niezaspokojonych potrzeb oraz rozpad sfery publicznej wtłoczył ludzi w bańki społeczne i zwrócił ich przeciwko sobie. W tych warunkach zrodził się polityczny cynizm Polaków, który doprowadził do triumfu populizmu. Czy będzie tylko gorzej? Autorzy rysują wizję przyszłości, gdy uda nam się wreszcie pokonać populistów. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy sprzeciwiają się coraz większej polaryzacji polskiego społeczeństwa.

Darmowe wejściówki na spotkanie do pobrania w wersji elektronicznej dostępne są na stronie KBF:BILETY oraz w aplikacji mobilnej KBF:PLUS - https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/spoleczenstwo-populistow-?fbclid=IwAR14hWPLQEFyopd_AsRs4aqjChoyfDN9idMNGNlB-qK9rRtxC7Fr3NAVbjE

29.06.2023 | KRAKÓW | PAŁAC POTOCKICH | 18.00

Szczegóły wydarzeniu na portalu Facebook.