Serdecznie zapraszamy na warszawską premierę książki Michała Herera "Skąd ten faszyzm?". Autor wraz z Katarzyną Kasią porozmawiają o relacji faszyzmu z nowoczesnością, mieszczaństwem, historią i kapitalizmem.

Herer w zwięzły i erudycyjny sposób proponuje czytelnikowi nie tylko definicję faszyzmu badając historyczne i współczesne formy tego zjawiska, ale i odczytanie go w relacji do najważniejszych zjawisk XXI historii, takich jak na przykład kapitalizm. Nie poprzestaje jednak na tym, bo w obliczu widma faszyzmu krążącego dziś nad Europą, stawia pytanie o jego nowe formy, a także współczesne polityczne i społeczne przejawy.

Michał Herer - filozof i tłumacz związany z Wydziałem Filozofii UW. Publikował teksty poświęcone myśli i kulturze współczesnej, w tym książki: "Gilles Deleuze. Struktury – Maszyny – Kreacje" (2006), "Filozofia aktualności. Za Nietzschem i Marksem" (2012) oraz "Pochwała przyjaźni" (2017). Przekładał m.in. Althussera, Deleuze’a, Foucaulta i Theweleita.

Katarzyna Kasia - doktorka nauk filozoficznych, filozofka, publicystka, wykładowczyni, autorka, tłumaczka. Od dziecka związana z radiem prawnuczka "Wesołej Lwowskiej Fali". Stale współpracuje z Radiem Nowy Świat, "Kulturą liberalną" i Szkłem kontaktowym w TVN24.

22.02.2024 | WARSZAWA | JASNA 10 | 18.00

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.