Spotkanie z debiutantką Natalią Osińską, autorką fascynującej powieści"Fanfik", poprowadzi Jaś Kapela. Gościem spotkania będzie także Wiktor Dynarski, szef Fundacji Trans-Fuzja.


środa, 14 grudnia, godz. 19.00, Księgarnia "Moda na czytanie"


O książce:

W poznańskim liceum trwają przygotowania do Dnia Niepodległości. Czyja koncepcja zwycięży? Kółko historyczne domaga się patriotycznej akademii. Zespół kabaretowy woli skecze o rogalach świętomarcińskich. Tymczasem szesnastoletnia Tosia ma na głowie poważniejszy problem: chyba się zakochała w jednym z artystów. W dodatku nie potrafi dojść do ładu z tym, kim tak naprawdę jest. Jedno wie na pewno: ma dość bycia grzeczną dziewczynką i potulnego spełniania cudzych oczekiwań.

Natalia Osińska - absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Osiem lat przy taśmie w korporacji. Jedno oko w książkach, drugie w internecie.  


To jest dosłownie samo życie... Trzeba coś takiego przeczytać, żeby pewne rzeczy zrozumieć i co najważniejsze jest w tym też oryginalność: takiego wątku jak tu nie spotkałam w żadnej innej książce. 

Vlogerka Martha Oakiss

Jeżeli przeczytacie "Fanfik", a nawet jak nie przeczytacie, to pamiętajcie, że to kim naprawdę jesteście wyjdzie - i lepiej żeby wyszło wcześniej, bo lata, które spędzicie okłamując się będą stracone. [...] W pewnych momentach ta książka bardzo wjechała mi na psychikę - nie zjechała, tylko skłoniła do naprawdę głębokich rozważań. 

Vlogerka Here's Alex

Osińska lawiruje po wodach powieści młodzieżowej z wprawą godną człowieka, który z niejednego pieca fanfik czytał. Polecam nie dla obrazu współczesnej młodzieży, żyjącej w "innym internecie", ale dlatego, że Osińskiej mimochodem udało się spełnić jedno z moich nieuświadomionych fabularnych marzeń i stworzyć postać manic pixie dream boy. Parytetu w tej kwestii jeszcze długo nie osiągniemy, ale jest to niezły początek. Jeśli więc macie w rodzinie nastolatka, a nie macie pomysłu, co jej/mu pod choinkę wsunąć, "Fanfik" nada się doskonale.

Meanwhile-on-vulcan

Podczas spotkania książka dostępna będzie dla czytelników w promocyjnej cenie. Wstęp wolny!

Patronat: