W pierwszych dniach grudnia zapraszamy na prapremierę "Odwagi" Jasia Kapeli i Hanny M. Zagulskiej w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Spektakl z cyklu "Dziecko w sytuacji" społecznie wyreżyserowała dyrektor Ewa Pilawska.

Mówi się, że strach ma wielkie oczy. Ale przecież każdy z nas czegoś się boi. I choć to banalne stwierdzenie, to nie da się ukryć, że całkowicie prawdziwe. Bo przecież lęk towarzyszy nam niezależnie od tego, ile mamy lat. Boimy się ciemności i tego, co może się w niej kryć, boimy się nowych miejsc i obcych ludzi, tego, że inni nas nie zaakceptują, że nie podołamy stawianym przed nami wyzwaniom, że kogoś zawiedziemy lub rozczarujemy samych siebie. I choć to, czego się boimy, i rodzaj towarzyszącego nam lęku się zmienia, to życie na każdym swoim etapie wymaga od nas odwagi.

Marysia jak każda nastolatka powoli zaczyna to rozumieć. Wcześniejsze lęki przestają być straszne, a nawet wydają się śmieszne w konfrontacji z tymi „dojrzałymi”, z którymi przychodzi jej się zmierzyć w nowej szkole. Czy i z nimi sobie poradzi? Czy znajdzie w sobie tyle odwagi? Ale czym tak naprawdę jest odwaga? Czy każdy ją w sobie nosi? I skąd ją czerpać?

Historia Marysi pokazuje, że nawet jeśli myślisz, że boisz się najbardziej na świecie, że boisz się jak nikt inny, to i tak możesz być najodważniejszy. To opowieść o sile przyjaźni, wierze we własne przekonania, ale przede wszystkim o odwadze bycia sobą.

1 grudnia o 12:00 "Odwagę" zagramy w ramach Teatru dla niewidomych i słabo widzących. 

Spektakl odbędzie się w formie streamingu - transmisji przez Internet prosto z naszej Małej Sceny. Serdecznie zapraszamy!

Bilety kosztują symboliczne 20 groszy, możecie kupić je w kasie i online: https://tinyurl.com/odwagatdnsl

2 grudnia zagramy prapremierę "Odwagi" na Małej Scenie z udziałem publiczności. Kolejne spektakle: 3 grudnia, 11, 12 i 13 stycznia ☺

Bilety możecie rezerwować i kupić tu: https://tinyurl.com/odwagaprapremiera

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.