Spotkanie z Anną Cieplak, autorką książki "Ma być czysto", czyli literackiego pierwowzoru filmu "Ostatni komers", a także reżyserem i scenarzystą Dawidem Nickelem oraz producentką – Martą Habior. Po dyskusji prowadzonej przez krytyczkę filmową Adrianę Prodeus odbędzie się pokaz filmu "Ostatni komers".

Ostatni komers 

reż. Dawid Nickel, Polska 2020, 84’

Oparty na motywach fragmentów powieści "Ma być czysto" Anny Cieplak pełnometrażowy debiut fabularny Dawida Nickela (zarazem współautora scenariusza do filmu). Ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę zamykającą (tytułowy komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

FPFF w Gdyni 2020: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych – Najlepszy film, Nagroda Jury Młodzieżowego 40. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM: Udział w konkursie głównym.

23.10.2021 | KRAKÓW | KINO POD BARANAMI | 18.00

Więcej o wydarzeniu na stronie Conrad Festival.

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.