Z wielką radością dzielimy się informacją, że aż dwie nasze książki - "Irlandia wstaje z kolan" oraz "Społeczeństwo populistów" - znalazły się wśród pozycji nominowanych do Nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii Najlepsza Książka Roku. Gratulujemy Marcie Abramowicz, Sławomirowi Sierakowskiemu oraz Przemysławowi Sadurze!

"Społeczeństwo populistów" to napisana na nowo historia polskiej demokracji. To opowieść o tym, dlaczego wpadliśmy w pułapkę nieufności i skazaliśmy się na populistyczny dryf. Autorzy analizują nie tylko przemiany świadomości społecznej, ale także stan państwa w najważniejszych obszarach jego funkcjonowania. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy sprzeciwiają się coraz większej polaryzacji polskiego społeczeństwa.

Co sprawiło, że Irlandczycy przestali wierzyć w nauki przedmałżeńskie i odrzucili wiedzę o seksie wyniesioną z niedzielnych kazań? Czym się od nich różnimy, skoro u nas wciąż to niemożliwe? Marta Abramowicz zaprasza nas w podróż do Irlandii, żebyśmy mogli się sobie lepiej przyjrzeć. I wrócić z niej z przekonaniem, że Polacy także mogą wstać z kolan.

Więcej informacji o nagrodzie na stronie tygodnika "Newsweeek".