Stowarzyszenie Razem=Sammen oraz związek zawodowy LO Kristiansand og omegn serdecznie zapraszają na spotkanie z Ewą Sapieżyńską, autorką książki "Nie jestem twoim Polakiem", które odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Kristiansand 16 czerwca 2023 o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się po norwesku, będzie możliwość skorzystania z tłumacza.

Co możemy zrobić, by zapomnieć o etykietkach, które sobie nawzajem przyklejamy? Autorka Ewa Sapieżyńska napisała książkę "Jeg er ikke polakken din", która ukazała się w 2022 roku. Książka została niedawno przetłumaczona i opublikowana w Polsce pod tytułem "Nie jestem twoim Polakiem". 16 czerwca Ewa Sapieżyńska przyjeżdża na spotkanie do Kristiansand na rozmowę z Kathrine Mayora Synnes w Bibliotece Publicznej w Kristiansand.

Sapieżyńska poprzez swoją historię i spotkania z innymi Polakami w Norwegii daje wgląd w największą norweską grupę imigrantów. Jest to zarówno osobista, jak i polityczna relacja z Norwegii, o której rzadko słyszymy; o uprzedzeniach, obcości i outsiderach - ale także o przynależności i spotkaniach między ludźmi.

Ewa Sapieżyńska urodziła się i wychowała w Polsce. W 2004 roku przeprowadziła się do Norwegii, jest socjologiem i pracuje jako starszy doradca w organizacji Save the Children. Kathrine Mayora Synnes pracuje na Uniwersytecie w Agder i niedawno obroniła doktorat na temat funkcjonowania bezrobotnych polskich migrantów w norweskim państwie opiekuńczym.

16.06.2023 | KRISTIANSAND | KRISTIANSAND FOLKEBIBLIOTEK | 18.00

Szczegóły spotkania na portalu Facebook.