Zapraszamy na spotkania z naszymi naszymi autorami podczas Festiwalu Non-Fiction. Punktem wyjścia do dyskusji będą książki "Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać" oraz "Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej". Obie rozmowy odbędą się w sobotę 29 czerwca w Gdyni (kolejno o godz. 14 i 15.30).

Jan Mencwel – polski animator kultury, publicysta, komentator, działacz społeczny i aktywista miejski, współzałożyciel i przewodniczący stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze". Autor książek "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta" oraz "Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać".

Piotr Wróblewski – na co dzień pracuje jako dziennikarz internetowy, prasowy i radiowy. Od 2015 roku związany z Polska Press. Pisze o nowych inwestycjach i sprawach Warszawy dla portalu warszawa.naszemiasto.pl. Poza tym przeprowadza rozmowy dla gazety "Polska Metropolia Warszawska", w tym do weekendowych wydań magazynowych. W przeszłości pracował również dla Radia Kolor i Radia Warszawa. Pochodzi z Pomorza, z Redy. Temat reportażu nie jest przypadkowy, ponieważ miasto w którym się wychował powstało i rozrosło się w dużej mierze przy udziale Elektrowni Jądrowej Żarnowiec.

28-30.06.2024 | GDYNIA | MUZEUM MIASTA

Cały program festiwalu znajdziecie na Facebooku.