Społeczeństwo populistów. Przed jakimi wyzwaniami stoimy? "Media i Sztuka – festiwal w Darłowie" edycja 2023 (na… raty) 5 sierpnia 2023 roku o godz. 19.00, w Darłówku Zachodnim zaprasza na spotkanie ze Sławomirem Sierakowskim, współautorem książki "Społeczeństwo populistów". Rozmowę poprowadzi Magdalena Rigamonti.

Polityczny cynizm Polaków rośnie w siłę. Czy jesteśmy skazani na populistyczną Polskę? Sierakowski i Sadura analizują i przepisują najnowszą historię polskiej demokracji. Pokazują jak niespełniona obietnica zbudowania polskiego państwa dobrobytu rozczarowała ludzi do władzy i instytucji. Resentyment zrodzony z niezaspokojonych potrzeb oraz rozpad sfery publicznej wtłoczył ludzi w bańki społeczne i zwrócił ich przeciwko sobie. W tych warunkach zrodził się polityczny cynizm Polaków, który doprowadził do triumfu populizmu.

Czy będzie tylko gorzej? Kto i jak może odebrać wyborców PiS-owi? Autorzy rysują wizję przyszłości, gdy uda nam się wreszcie pokonać populistów. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy sprzeciwiają się coraz większej polaryzacji polskiego społeczeństwa.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona – do wypełnienia sali.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu wydarzenia.

UWAGA: Książka Sławomira Sierakowskiego i Przemysława Sadury "Społeczeństwo populistów" będzie do nabycia w dniu i miejscu spotkania.

5.08.2023 | DARŁÓWKO ZACHODNIE | TERMINAL TURYSTYCZNY | 19.00

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.