Wraz z Audioteką serdecznie zapraszamy na spotkanie z Martą Abramowicz, autorką książki "Irlandia wstaje z kolan" oraz głośnych reportaży "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica", porozmawiamy m.in. o tym, czy jest szansa, by polskie społeczeństwo poszło w ślady Irlandczyków. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Błaszczyk - CzytamSobie.

Zakaz rozwodów, środki antykoncepcyjne tylko dla małżeństw, penalizacja aborcji, 90% społeczeństwa przynajmniej raz w tygodniu bierze udział we mszy. Tak wyglądała Irlandia zaledwie 40 lat temu. Dziś możliwe są małżeństwa par jednopłciowych, przerywanie ciąży w pełni legalne do 12 tygodnia, antykoncepcja dostępna dla każdego. Irlandia jest wciąż katolicka, ale inaczej.

- Kiedy u nas będzie tak jak w Irlandii? - pytało mnie wiele osób. Napisałam tę książkę, bo chciałam dowiedzieć się, jak oni to zrobili. Zrozumieć, co się stało, że ten katolicki kraj rozliczył Kościół ze wszystkich nadużyć, zdetronizował księży, a potem wolą swoich obywateli w powszechnym głosowaniu odrzucił katolicką moralność.

26.09.2023 | ONLINE (FB Audioteki) | 19.00

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.