Zapraszamy na spotkanie z Martą J. Nowicką, autorką książki "Słowacki. Wychodzenie z szafy", w ramach wydarzeń towarzyszących warszawskiej Parady Równości!

Już 25 czerwca 2022 roku zapraszamy Was wszystkich na after po paradzie równości do Kinoteki. W programie, oprócz specjalnie dobranych przez nas filmów, znajdzie się panel dyskusyjny z zaproszonymi mówcami, prowadzony przez Gabrielę Żylińską.

Marta Justyna Nowicka - doktora nauk humanistycznych Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie literaturoznawstwa, specjalność: literatura polska. Jest autorką kilkunastu artykułów naukowych. Kocha polski język i stara się zarażać swoją pasją do pięknych, dziwnych i brzydkich słów oraz porywającej literatury. Brała udział w takich inicjatywach jak: Studia na Horyzoncie, Lekcje bez klucza, Trójmiejska Kawiarnia Naukowa czy Doktowykłady. Współtworzyła projekt Rebelatorium – warsztaty z tworzenia gier planszowych. Od 2012 roku prowadzi kursy i zajęcia z języka polskiego jako języka obcego. Ma kotkę, która uwielbia leżeć na jej tekstach o Słowackim.

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.

Książka dostępna w sklepie Wydawnictwa KP.