Maja Heban otrzymała Porfirowy Kuluar Ogniwa za najdłuższą kolejkę po autografy  po spotkaniu o książce "Godność, proszę" (prowadzenie: Marcelina Jeziorko) i Kuluar Publiczności za zwycięstwo w głosowaniu czytelników.

Kuluary Ogniwa to nagrody literackie przyznawane tym osobom piszącym, które po swoim spotkaniu autorskim zostały w Ogniwie na dłużej i prowadziły najgorętsze rozmowy z publicznością w kuluarach. 

Książka "Godność, proszę" to osobisty manifest i zarazem kontynuacja działalności aktywistycznej autorki. Maja Heban stawia w niej dwa cele: ułatwić osobom cispłciowym zrozumienie transpłciowości oraz dać własnej społeczności satysfakcję, że postulaty i przemyślenia, które przynajmniej część osób dzieli, będą mogły głośno wybrzmieć. Osadzona w biografii autorki narracja nie ma na celu ustanowienia kanonu czym transpłciowość jest i może być, gdyż doświadczenie i potrzeby każdej osoby są różne. Dzięki osobistej perspektywie autorka pragnie jednak dotrzeć do tych, którzy nie mogą empirycznie poznać transpłciowości, ale i do tych, którzy  - choć żyją ze słusznym gniewem skierowanym ku codziennym trudnościom - poszukują nadziei i równości.

Informację o nagrodzie znajdziecie na stronie Spółdzielni Ogniwo.