Zapraszamy na cykl warsztatów z "Aktywną nadzieją", skierowanych do osób aktywistycznych. Zaczynamy 2 września, w sobotę, godz. 14.00, w Lesie Bielańskim Leśną kąpielą, którą poprowadzi Marta Ostrowska i Adam Markuszewski z Leśnych Spacerów Rozwojowych.

Joanny Macy i Chris Johnstone w książce "Aktywna nadzieja" pokazują nam jak stawiać czoło kryzysom, abyśmy mogli im sprostać z większą odpornością i twórczą mocą. Proponują Praktykę Ponownego Połączenia - to holistyczne podejście oparte na filozofii głębokiej ekologii, osiągnięciach współczesnej psychologii, zakorzenione również w duchowości i nauce. To także praktyczne narzędzie oraz metoda pracy w ramach warsztatów prowadzonych na całym świecie - również w Polsce. Wyposażają nas w umiejętności, dzięki którym możemy zmierzyć się z nadciągającą katastrofą i aktywnie uczestniczyć w Wielkim Zwrocie, od cywilizacji zniszczenia do społeczeństwa podtrzymującego życie, który pozwoli zregenerować się naszej planecie.

Zaczniemy od spotkania na polanie, podczas którego dowiecie się czym są kąpiele leśne, skąd się wywodzą i w jaki sposób mogą być elementem czy formą Praktyki Ponownego Połączenia. Następnie podzielimy się na dwie mniejsze grupy, w których udamy się na kąpiel leśną.

O prowadzących:

Jesteśmy jednymi z pierwszych osób, które wprowadziły kąpiele leśne w Polsce. Leśne Spacery Rozwojowe powstały w 2015 roku. Regularnie organizujemy otwarte spacery leśne oraz wyjazdy Joga i Las. Współpracujemy z firmami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami.

Adam Markuszewski - twórca koncepcji Leśnych Spacerów Rozwojowych nawiązujących do japońskich leśnych kąpieli. Trener kompetencji miękkich, facylitator, od wielu lat pracuje w obszarze wzmacniania wspólnot lokalnych. Przewodnik po Puszczy Kampinoskiej i opowiadacz. Leśne Spacery Rozwojowe prowadzi od 2015 roku. Jest twórcą audiospaceru dla Łazienek Królewskich i leśnych medytacji audio. Prowadził spacery w różnych lasach w Polsce - dla zespołów, małych grup, par, również indywidualnych osób. Prowadzi kąpiele leśne także po angielsku.

Marta Ostrowska - miłośniczka przyrody i spędzania czasu na łonie natury. Z wykształcenia socjolożka i fotografka. Doświadczona w pracy z grupami jako trenerka, animatorka i moderatorka. Praktykuje różne formy pracy z ciałem i oddechem, w szczególności jogę, mindfulness i qi gong. Leśne Spacery Rozwojowe prowadzi od 2018 roku, a od roku 2021 kobiece wyjazdy Joga i Las. Jest autorką i współautorką scenariuszy leśnych spacerów dla grup o różnym charakterze, również dla pracowników firm, chętnie prowadzi spacery po angielsku.

Kolejne warsztaty we wrześniu:

16 września – spacer z Adamem Markuszewskim

16 września – warsztaty z Joanną Wis-Bielewicz. Łazienki

24 września – warsztaty z Joanną Wis-Bielewicz, Łazienki

30 września – spacer z Martą Ostrowską

Na warsztaty obowiązują zapisy. Link do formularza TUTAJ.

Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie współorganizowane jest w ramach programu Jasna 10: Społeczna Instytucja Kultury finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

2.09.2023 | WARSZAWA | LAS BIELAŃSKI | 14.00

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.