Zapraszamy na premierę książki Agnieszki Graff i Elżbiety Korolczuk "Kto się boi gender? Prawica, populizm i feministyczne strategie oporu". Z autorkami, oraz Ewą Majewską, Stanisławem Obirkiem i Tomaszem Markiewką rozmowę poprowadzi Agata Szczęśniak. 

Gender jest dziś w samym centrum konfliktu politycznego, którego stawkę stanowi przyszłość demokracji. Rosnące wpływy środowisk ultrakonserwatywnych wyprowadziły kobiety i osoby LGBTQ+ na ulice.

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk analizują wzrost znaczenia ruchów antygenderowych oraz ich powiązania z populistyczną prawicą. Przyglądając się masowym mobilizacjom feministycznym w Polsce i na świecie, autorki dowodzą, że skuteczną odpowiedzią ruchów progresywnych na wojnę z gender jest feminizm populistyczny – intersekcjonalny, oddolny, wchodzący w sojusze z innymi grupami marginalizowanymi. Obowiązkowa lektura dla wszystkich osób, które chcą zrozumieć, jak skutecznie stawić opór prawicowej hegemonii.

Wydarzenie jest elementem programu „Centrum Jasna”, realizowanego przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, finansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa.

24.02.2022 | ONLINE | FB Krytyki Politycznej | 18.00

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.