Wydawnictwo Krytyka Polityczna i Spółdzielnia Ogniwo zapraszają na spotkanie, podczas którego z Dorotą Rogowską-Szadkowską, autorką książek "Komu pomaga medyczna marihuana?" oraz "Medyczna marihuana. Historia hipokryzji", porozmawia Paulina Matysiak.

Wyklęta przez nowoczesną cywilizację roślina wraca do łask i zmienia oblicze współczesnej medycyny. Ku przerażeniu niektórych koncernów i polityków, ale przede wszystkim dla dobra i wsparcia milionów pacjentów.

Medyczna marihuana. Cudowne lekarstwo czy zwykła szarlataneria? Książki Doroty Rogowskiej-Szadkowskiej to imponujące kompendia na temat medycznych właściwości marihuany. Tych dokładnie zbadanych, lecz także tych, co do których brakuje nam pełnej wiedzy. Choć znana i używana od tysiącleci w różnych kulturach, marihuana wciąż nie może doczekać się wyczerpujących badań ani racjonalnej debaty – szczególnie w Polsce.

Choć jest legalna od 2017 roku, medyczna marihuana wciąż nie przestaje być w Polsce tematem tabu a jej stosowanie wzbudza wiele emocji. Dlaczego? Co wiadomo o medycznej marihuanie i jej właściwościach terapeutycznych? Całkiem sporo i coraz więcej.

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.