Czy Polacy kochają beton i nienawidzą drzew? Można tak pomyśleć, przyglądając się przemianom polskich miast i miasteczek. Kolejne wyspy miejskiej zieleni padają pod piłami drwali, a zamiast śpiewu ptaków słychać ryk kosiarek i pił. Jak długo jeszcze urzędnicy będą powtarzać, że stuletnie drzewa to samosiejki, więc można je po prostu wyciąć? Czy naprawdę zalewanie rynku betonem zasługuje na miano "rewitalizacji"? Czy deweloperzy w końcu zrozumieją, że ludzie potrzebują nie tylko metrów kwadratowych, ale też mieć gdzie wyjść na spacer? A w obliczu zmieniającego się klimatu zieleni w miastach potrzebujemy jak nigdy dotąd.

Zapraszamy na spektakl inspirowany książką "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta". Jej autor (a zarazem gość wydarzenia) – Jan Mencwel – z talentem reportażysty i zaangażowaniem aktywisty docieka, dlaczego kolejne drzewa znikają pod betonowymi placami oraz co – nie tylko można, ale trzeba – z tym zrobić.

Betonoza to historia choroby trawiącej polskie miasta, ale też recepta na ich uzdrowienie.

Jan Mencwel – animator kultury, aktywista, publicysta. Autor książki "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta" (Krytyka Polityczna, 2020).

Bilety: 35 zł

Bilety na wydarzenie kupić można na stronie Klubu Komediowego.

Wydarzenie na FB.

Książka do kupienia na stronie Wydawnictwa KP.