„Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem”, „ Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.”. Cytaty z kultowych komedii Stanisława Barei są rozpoznawane i używane przez kolejne pokolenia widzów.

25 kwietnia w raciborskiej bibliotece odbędzie się spotkanie dla wszystkich miłośników reżysera słynnego „Misia”.

Gościem biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 będzie Rafał Dajbor. Aktor epizodysta i pasjonat filmów Barei opowie o m.in. o aktorkach grających w tych filmach epizody, wygłaszając przy tym zdania, które weszły do języka potocznego.

Dajbor jest autorem świetnie przyjętej przez czytelników książki "Jak u Barei, czyli kto to powiedział", która odkryła kulisy powstawania kultowych scen kina Stanisława Barei oraz jej kontynuacji - "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli Jak u Barei 2".

Rafał Dajbor - aktor i dziennikarz. Od 2002 roku występuje w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Zagrał kilkadziesiąt niewielkich ról w polskich filmach i serialach, z czego największą popularność przyniosła mu postać ekologa Tomasza „Małego” Tusiewicza w Klanie. Kieruje fundacją Drugi Plan, która za cel stawia sobie ocalenie od zapomnienia mistrzów epizodu polskiego kina i telewizji.

25.04.2022 | RACIBÓRZ | MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA | 18.00

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.

Książki dostępne w sklepie Wydawnictwa KP.