Zenon Kruczyński, autor książki "Ilustrowany samouczek antymyśliwski" (Wydawnictwo Krytyki Politycznej) w rozmowie z Alicją Beryt.

Epoka łowiecko-zbieracka rozpłynęła się w zamierzchłych dziejach homo sapiens. Istnieje jednak grupa ludzi, mieniąca się na podobieństwo prehistorycznych przodków „myśliwymi”, która zastygła w okopach archaicznych argumentów. Czy współcześnie da się jeszcze obronić zabijanie dla rozrywki i wyniszczanie dla przyjemności? Myśliwi mówią, że strzelając do zwierząt, regulują ich populacje i chronią społeczeństwo przed spadkiem plonów. Tak nie jest. Książka ta krok po kroku udowadnia nieprawdziwość tych tez, odsłaniając schematy ludzkiej i przyrodniczej tragedii, jaką jest hobbystyczne zabijanie zwierząt.

"Ilustrowany samouczek antymyśliwski" z pasją i wnikliwie obnaża mity współczesnego łowiectwa. A przy okazji z czułością opisuje magiczny urok dziko żyjących zwierząt – wszak to z myślą o nich powstał.

Zenon Kruczyński - autor książek „Ilustrowany samouczek antymyśliwski” oraz „Farba znaczy krew”, współautor publikacji „Łowiectwo zielonym okiem”, „Śmierć zwierzęcia. Współczesne zootanatologie”, „O jeden las za daleko. Demokracja, kapitalizm i nieposłuszeństwo ekologiczne w Polsce”, „Etyczne potępienie myślistwa” oraz „Etyka i ekologia” (planowane wydanie 2021 wyd. Universitas). Kiedyś myśliwy, dziś publicysta i aktywista ekologiczny, zaangażowany na rzecz zmiany relacji ludzi wobec środowiska i zwierząt. Inicjator kampanii Ratuj drzewa, Rykowisko dla jeleni, nie dla myśliwych oraz powstania koalicji Niech Żyją!. Autor projektu „Wgląd w relację pomiędzy ludźmi a zwierzętami”, nauczyciel mindfulness.

12.10.2021 | KRAKÓW | GŁÓWNA KSIĘGARNIA NAUKOWA | 17.00

Więcej o wydarzeniu na portalu Facebook.

Książka do kupienia na stronie Wydawnictwa KP.