Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Joanną Ostrowską, autorką książki "Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej" w ramach Festiwalu Reportażu Dokumentaliści.

Tegoroczny festiwal potrwa trzy dni – od 22 do 24 września serdecznie zapraszamy w progi Galerii Ludwikowice, klimatycznego budynku, który niegdyś pełnił funkcje sakralne. Obecnie mają tu miejsce liczne wydarzenia artystyczne, jak wystawy czy spotkania autorskie. Właśnie tu od 2021 roku odbywa się również Festiwal Reportażu organizowany przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich oraz Gminę Nowa Ruda i Fundację Olgi Tokarczuk.

Przez cały weekend będziemy mieć możliwość – zarówno stacjonarnie, jak i online – posłuchać rozmów z reportażystami i reportażystkami o ich najnowszych książkach. Szeroka tematyka spotkań obejmuje m.in. problematykę homoseksualizmu w czasie II wojny światowej, codzienność Greków i Macedończyków w Polsce, trudne i pełne napięcia relacje pomiędzy pacjentami, lekarzami a systemem, (nie)przyjazną politykę Lasów Państwowych, a także długo ukrywaną pedofilię w Kanadzie, która doprowadziła do śmierci setek dzieci pochodzenia indiańskiego.

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.