Z przyjemnością przekazujemy zaproszenie na spotkanie Koła Naukowego Literatury Kobiet z Joanną Bednarek, autorką powieści "Próba".

Idealne socjalistyczne osiedle, na którym żyje się spokojnie i sennie, skrywa sekret z przeszłości. Dawniej, kiedy na jego miejscu była wioska, młode dziewczyny w trakcie tajemniczego rytuału - tytułowej próby - rzucały wyzwanie władzy. Prawdopodobnie w grę wchodziło coś ponadnaturalnego. Po tylu latach, po tylu zmianach i kłamstwach nie sposób już dotrzeć do prawdy. Nie mamy też pewności, że nasza bohaterka chce do niej dotrzeć. Może chce tylko opowiedzieć historię. Ale czy ta praktyka na pewno należy do przeszłości? Czy rewolucja jest jeszcze możliwa? I jak miałaby wyglądać? 

Spotkanie poprowadzi Ida Ślęzak.

Joanna Bednarek jest pisarką, filozofką i tłumaczką, redaktorka "Praktyki Teoretycznej". Autorka książek: "Polityka poza formą. Ontologiczne uwarunkowania poststrukturalistycznej filozofii polityki" (2012), "Linie kobiecości. Jak różnica płciowa przekształciła literaturę i filozofię?" (2016), "Życie, które mówi. Nowoczesna wspólnota i zwierzęta" (2017). Debiutowała powieścią "O pochodzeniu rodziny" (2018).

16.03.2023 | ONLINE | 18.30

Szczegóły spotkania na portalu Facebook.