Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Janem Mencwelem, autorem książek "Betonoza""Hydrozagadka", w ramach Citizen Science Week 2023. Będziemy rozmawiać o tym, jak zmieniają się nasze miasta, jak są rewitalizowane, jak zmieniają się zarówno wyobrażenia lokalnych władz, jak i mieszkańców.

Parafrazując znany cytat, możemy w Białymstoku zawołać "Make rzeka Biała great again!". To tylko trochę żart, bo dużo w tym prawdy o tym, jak bardzo nie zwracamy uwagi w naszych miastach na rzeki - czasami małe, ale niezwykle ważne zarówno dla miejskich ekosystemów, jak i dla mieszkańców.

Naszym gościem będzie Jan Mencwel. Animator kultury, publicysta i reportażysta, działacz społeczny i aktywista miejski. Redaktor wydawanego przez KIK pisma "Kontakt". Publikuje i komentuje m.in. w portalu ngo.pl, "Kulturze Liberalnej", "Res Publice" czy "Rzeczypospolitej" . Od września 2018 był zawodowo związany z ClientEarth, gdzie odpowiadał za kampanie związane z ochroną klimatu. Autor wydanych ostatnio dwóch ważnych książek, wokół których wciąż trwa dyskusja o mieście: "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta" i "Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać".

Spotkanie poprowadzi Jakub Medek, dziennikarz TOK FM, który pisze o sobie: "Przez dekadę rysowałem w lasach mapy, kolejną pisałem do Wyborczej. W końcu uznałem, że najwygodniej mi trzymać radiowy mikrofon, oczywiście TOK FM. Ale zamiłowanie do lasów, czy szerzej - przyrody, wciąż się mnie z uporem trzyma. Pewnie dlatego porzuciłem Warszawę i osiadłem w Białymstoku, gdzie las mam właściwie za płotem. A w lesie - mnóstwo radiowych tematów - chociażby z Puszczy Białowieskiej. Prywatnie ojciec dzieciom, opiekun kotom i psu. Miłośnik czytania, gier komputerowych, malutkiego ogródka i wszystkiego, co wiąże się z wodą."

6.12.2023 | BIAŁYSTOK | CECHOWA | 17.00

Szczegóły spotkania na portalu Facebook.