Zastanawiacie się, jak rozpocząć karierę w mediach? Najlepiej za darmo, tak jak Ania, która jako stażystka pracowała przez trzy miesiące w znanej informacyjno-publicystycznej rozgłośni radiowej. – Robiono wiele, bym poczuła, że do niczego się nie nadaję. Ale ostatecznie w „nagrodę” za to, że jednak się sprawdzam, przedłużono mi ten okres na kolejne tyle i wspaniałomyślnie wręczono voucher na taksówkę. Umowy o pracę – już nie – kwituje gorzko, choć wtedy jeszcze wierzyła, że wystarczy zacisnąć zęby, by znaleźć swoje miejsce w wielkim medialnym świecie. Świecie, w którym podobno są pieniądze, ale jeszcze nie dla niej. Bezpłatnie wykonywała więc obowiązki przez kolejne pół roku w trzech różnych redakcjach.

Ostatecznie ją zatrudniono. Ale na śmieciówce. Fragment książki "Gównodziennikarstwo. Dlaczego w polskich mediach pracuje się tak źle?".

Jak dziennikarstwo, nazywane „czwartą władzą”, wygląda na co dzień z perspektywy osób, które weszły do profesji w XXI wieku – stuleciu dezinformacji i dyktatury kliknięć. Z czego powstaje papka informacyjna, kogo jeszcze stać na rzetelność i dlaczego kolejne pokolenia lgną do pracy w mediach, mówi Paulina Januszewska, autorka reportażu „Gównodziennikarstwo”. Spotkanie będzie transmitowane na platformie You Tube.

23.06.2024 | WARSZAWA | BIG BOOK CAFE MDM | 16.00

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na Facebooku.