12 października w Kinie Pomorzanin (Gdańska 10) odbędzie się spotkanie autorskie z Janem Mencwelem, autorem książki "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta".

Jan Mencwel opowie o tym, czy Polacy kochają beton i nienawidzą drzew? Dlaczego kolejne drzewa znikają pod betonowymi placami pod hasłem „rewitalizacji”? Zapytamy, jak planuje się współczesne miasta w Polsce i dlaczego niestety jest tak źle… Ale także o to, jak można temu zaradzić i co jest najbardziej potrzebne mieszkańcom miast.

Spotkanie poprowadzi Hubert Barański z Fundacji Fenomen, która doprowadziła do powstania w Łodzi pierwszego polskiego woonerfu, czyli "ulicy do mieszkania", gdzie udało się pogodzić potrzeby wszystkich użytkowników przestrzeni oraz znalazło się miejsce na zieleń.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 października, o godz. 17:00, w Kinie Pomorzanin przy ul. Gdańskiej 10. Wstęp wolny.

Na spotkanie zapraszają organizacje członkowskie Bydgoskiej Federacji Ruchów Miejskich: Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy, Stowarzyszenie MODrzew – Monitoring Obywatelski Drzew oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Bydgoszcz. Partnerzy: Kino Pomorzanin, Wydawnictwo Pejzaż, Okruchy Przeszłości.

12.10.2021 | BYDGOSZCZ | KINO POMORZANIN | 17.00

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.