Razem z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszamy na spotkanie z Martą Żakowską, autorką książki "Autoholizm", które odbędzie się 25 czerwca 2023 o godz. 17.30. Spotkanie poprowadzi Karolina Grochowicka, aktywistka miejska, prowadząca profil społecznościowy "Idee przez miasto", prezes Federacji "Piesza Polska", zrzeszającej podmioty działające na rzecz praw pieszych.

Marta Żakowska – antropolożka miejska, współzałożycielka i redaktorka naczelna Magazynu Miasta, pierwszego w Polsce interdyscyplinarnego i popularnonaukowego magazynu o mieście. Inicjatorka Szkoły Architektury Społeczności (I edycja: 2020), ekspertka w obszarze miejskiej kultury mobilności.

Tematem spotkania będzie książka "Autoholizm. Jak odstawić samochód w polskim mieście" (2023). Samochód jest symbolem dobrobytu, sukcesu i wolnej Polski, a motoryzacja jednym z najważniejszych elementów współczesnej kultury. Auta są obecne we wszystkich obszarach życia prywatnego i społecznego, choć mamy dowody, że niszczą nasze życie i zdrowie. Jak do tego doszło? Czy uda nam się wyleczyć z tego uzależnienia? Autorka książki Autoholizm wierzy, że tak. Diagnozuje problem i zachęca do podjęcia konkretnych działań, które mogą pomóc nam uwolnić polskie miasta od samochodowej tyranii i sprawić, by stały się przyjaźniejsze dla ludzi i planety.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Zamku (wejście A, I piętro) na godzinę przed spotkaniem.

25.06.2023 | SZCZECIN | ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH (Sala Anny Jagiellonki)| 17.30

Szczegóły wydarzenia na stronie Zamku.