O co chodzi Amerykanom i Amerykankom, stojącym w bolesnym szpagacie pomiędzy tak odmiennymi etycznie i estetycznie postaciami, jak Trump i Biden? Porozmawiajmy na ten temat 30 listopada o godzinie 18.00, pod czujną moderacją Aleksandry Wójtowicz z Fundacji Kaleckiego i przy udziale gościni, Joanny Jędrusik, autorki reportażu "Pieprzenie i wanilia".

Spotkanie będzie przeprowadzone na platformie ZOOM, który ma ograniczoną liczbę uczestniczek/ków – dlatego osoby, które chcą wziąć udział w dyskusji, prosimy o zapisy poprzez ten formularz: https://bit.ly/3755xhc

Po wypełnieniu formularza otrzymacie link do spotkania na Zoomie oraz lektury – fragmenty książek Arlie Hochschild "Obcy we własnym kraju" i Joanny Jędrusik "Pieprzenie i wanilia" – wokół których będzie prowadzona dyskusja.

Osoby, które nie chcą brać czynnego udziału w dyskusji, zapraszamy do śledzenia transmisji ze spotkania na facebookowym profilu "Jasnej 10: Warszawskiej Świetlicy Krytyki Politycznej".

Co należy zrobić, żeby zrozumieć Amerykę? Obie, zupełnie różne, autorki – Arlie Hochschild i Joanna Jędrusik – dają w gruncie rzeczy bardzo podobne odpowiedzi: uruchomić empatię. Zapraszamy do spojrzenia na społeczeństwo amerykańskie przez pryzmat tych dwóch wrażliwości. Będziemy się starać, razem z Państwem, wyciągnąć wnioski, które być może pomogą nam pojąć, czemu kilka lat temu Ameryka powierzyła się Trumpowi i czemu dzisiaj uznała, że to przywództwo nie zdaje egzaminu.

Wydarzenie jest elementem programu "Centrum Jasna" realizowanego przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego we współpracy z Fundacją Kaleckiego. Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.

30.11.2020 | ONLINE