19 marca, sobota, godz. 12:30, Ksiągarnia&Kawiarnia Tarabuk, ul. Marszałkowska 7

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat!

Wstęp wolny!
Konieczna rejestracja tarabuk@tarabuk.pl

"Mat i świat" otrzymał nagrodę główną w konkursie IBBY "Książka roku 2015"

Agnieszka Suchowierska - współautorka (razem z psychologiem Wojciechem Eichelbergerem) dwóch książek - bajek dla dorosłych Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci oraz bajek terapeutycznych oraz Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki.

O książce:
Miś Mat urodził się w chińskiej fabryce. Jest wielkim optymistą, kocha wszystkie dzieci - te bogate i te biedne. Zresztą pieniądze i posiadanie różnych dóbr to nie są sprawy, które interesują Mata. Miś jest przecież do kochania. Poznajcie Mata-obieżyświata.

Podróże misia Mata pokazują nam bardzo widoczne kontrasty pomiędzy ludźmi na świecie dotyczące nie tylko nierówności społecznych związanych z poziomem zamożności czy też dostępem do edukacji ale również różnorodności religijnej. Te problemy współczesnego świata mogą nas nie dotyczyć ale warto o nich mówić. Warto pokazywać naszym dzieciom, że nie wszędzie na świecie jest tak jak tu u nas. Warto je uczyć, że inne dzieci żyją zarówno lepiej jak i gorzej niż my. To jedna z bardzo ważnych lekcji życia i tolerancji. To że jesteśmy różni nie sprawia, że powinniśmy się dzielić na lepszych i gorszych. Pamiętajmy, że jesteśmy wyjątkowi i tak jak nam, każdemu innemu człowiekowi na ziemi należy się szacunek i zrozumienie.
z recenzji zamieszczonej na kiedymamaniespi.pl