Agnieszka Suchowierska, autorka książki Mat i świat odwiedziła szkołę Zespół Szkół Publicznych nr 1 STO im. Rtm. Witolda Pileckiego w Warszawie.

Ze strony szkoły:

"W dniu 1 marca naszą Szkołę odwiedziła pani Agnieszka Suchowierska. Jest ona autorką książki dla dzieci pt. Mat i Świat. Książeczka opowiada o przygodach misia Mata, który odbywa podróż po szkołach całego świata. Pani Agnieszka pokazała dzieciom prezentację o szkołach w różnych częściach świata. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z szerokim spektrum szkół na całym świecie, począwszy od świetnie wyposażonych i przyjaznych dzieciom szkół w Finlandii, Szwecji i Niemczech po szkoły pod gołym niebem w Indiach i Egipcie, gdzie do dziś stosuje się kary cielesne. Pomimo tego, dzieci wolą przebywać w takich szkołach niż pracować kilkanaście godzin na dobę.

Po prezentacji wywiązała się bardzo ciekawa rozmowa między dziećmi a Panią Agnieszką. Na zakończenie, autorce książki przyszło zmierzyć się z długą na pół korytarza kolejką młodych czytelników spragnionych pozyskania autografu Pani Suchowierskiej."

Książkę można kupić w promocyjnej cenie na stronie wydawnictwa.