Spółdzielnia "Ogniwo" Kraków i Krytyka Polityczna - Klub w Krakowie gorąco zapraszają na spotkanie wokół książki Doroty Rogowskiej - Szadkowskiej Medyczna marihuana. Historia hipokryzji i pokaz filmu dokumentalnego Medyczna marihuana Pawła Libery.


piątek, 8 lipca, godz. 19.00, Spółdzielnia "Ogniwo", ul. Paulińska 28/LU, Kraków


W spotkaniu udział wezmą:

Dorota Rogowska-Szadkowska - dr n. med., współtworzyła jeden z pierwszych w Polsce oddziałów dla osób z HIV/AIDS, Pracuje w Zakładzie Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Justyna Drath - działaczka społeczna, nauczycielka, publicystka, polityczka, absolwentka seminarium o polityce narkotykowej w PAN oraz szkoły letniej "Human rights and drug policy" w Budapeszcie. Współautorka broszury o profilaktyce narkotykowej dla nauczycieli.


O książce:

Medyczna marihuana. Cudowne lekarstwo czy zwykła szarlataneria? Książka Doroty Rogowskiej-Szadkowskiej to imponujące kompendium na temat medycznych właściwości marihuany. Tych dokładnie zbadanych, lecz także tych, co do których brakuje nam pełnej wiedzy. Choć znana i używana od tysiącleci w różnych kulturach, marihuana wciąż nie może doczekać się wyczerpujących badań ani racjonalnej debaty – szczególnie w Polsce. Panika przed nielegalną przyjemnością sprawia, że cierpią pacjenci- m.in. dzieci chore na lekooporną padaczkę. Medyczna marihuana. Historia hipokryzji otwiera dyskusję i zachęca do zmiany. Marihuana jest znacznie bezpieczniejsza niż alkohol, więc nie ma powodu się jej bać, za to jest wiele powodów, żeby ją badać i podawać tym, którzy jej potrzebują.


O filmie:

Lekarz, zaangażowany dziennikarz, matka walcząca o prawo do leczenia dziecka i medyczna marihuana. Próba przedstawienia sytuacji z różnych perspektyw. Każdy przedstawia swoją drogę, stan faktyczny i szanse na przyszłość.
Produkcja: Polska Sieć Polityki Narkotykowej dla Drugreporter (Rights Reporter Foundation)
Realizacja: Paweł Libera

Supported by a grant from the Open Society Foundations. Książka ukazuje się przy wsparciu Open Society Foundations.