Sztuka Wyboru oraz Krytyka Polityczna w Trójmieście zapraszają na spotkanie z Martą Abramowicz i rozmowę o książce Zakonnice odchodzą po ciuchu prowadzoną przez Małgorzatę Żerwę.

Książka Marty Abramowicz jest szeroko omawiana w mediach dzięki czemu rozpoczęła bardzo interesującą debatę publiczną dotyczącą życia zakonnic w Polsce.


„Agnieszka, jedna z moich bohaterek, opiekowała się chorymi. Przez to zdarzało się jej spóźniać do na wspólne modlitwy. Przełożone uznały, że trzeba ją ukarać i kazały jej malować chlew albo mur klasztorny. Musiała to robić w nocy, rezygnując ze snu." - mówi autorka w rozmowie z Paulą Szewczyk z Newsweeka.


piątek, 15 kwietnia, godz. 18.00, Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19, Gdańsk Wrzeszcz


Marta Abramowicz (ur. 1978) – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć. Zawsze najbliżsi jej byli wykluczeni, więc od lat z różnymi organizacjami pozarządowymi szuka sposobów na zmianę świata.


Organizatorem spotkanie jest Sztuka Wyboru we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Wstęp wolny!