Jakub Szamałek i Maria Pawłowska, autorzy książeczki dla dzieci Kim jest ślimak Sam? gośćmi V Kongresu Kobiet Pomorza.


17 września, sobota, godz. 10.00 Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk

Siła Kobiet! - inspiracje i motywacja od kobiet dla kobiet. Wystąpienia motywacyjne:

Teresa Kamińska - ministra w rządzie Jerzego Buzka, była prezeska Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jedna ze współtwórczyń Kongresu Kobiet.

Sylwia Chutnik - pisarka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej "Nike".

Dr Maria Pawłowska - wykładowczyni Polskiej Akademii Nauk na podyplomowych studiach z gender studies, autorka publikacji naukowych na temat płci biologicznej i kulturowej

Paulina Palian -  feministka, aktywistka, założycielka Babskiego Londynu. Jedna z założycielek Polish Feminists. Współtworzy rozwojowe i motywacyjne warsztaty on-line dla polskich emigrantek.

 

17 września, sobota, godz. 13.15-14.30 II blok (popołudniowy) paneli tematycznych, Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk

Brzydkie słowo na F… -

...czyli feminizm, który ostatnio znowu wywołuje wielkie dyskusje. I dobrze! Magda Milewska (psycholożka, coacherka, TAK) zaprasza do rozmowy. Zastanowimy się, czym jest dziś feminizm, co nam daje, a co odbiera, czy jeszcze jest nam potrzebny, kim są współczesne feministki i feminiści. Do dyskusji zapraszamy Ciebie oraz m.in.dr Jakuba Szamałka - zdobywcę Nagrody Wielkiego Kalibru w 2016 r. za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną, męża feministki, Patrycję Paś - tegoroczną maturzystkę, Urszulę Zalewską - prezeskę Fundacji NADAKTYWNI w Gdyni.