Zjadanie zwierząt

Najlepsi dziennikarze i aktywiści praw zwierząt – a także Jezus, Gandhi, Pitagoras, Arystoteles, John Locke i Immanuel Kant – zmagali się z pytaniem o to, czy zabijanie zwierząt na mięso jest etyczne. Dzięki tej niezwykle dociekliwej książce Foer dołącza do nich. Zjadanie zwierząt nie nawołuje jednak do przejścia na wegetarianizm. Ta książka to apel o świadomość i odpowiedzialność.

„Los Angeles Times”

Foer przekonuje, że ludzi określają ich wyrzeczenia. Wegetarianizm wymaga rezygnacji z przyjemności prawdziwych i niezastępowalnych niczym innym. Autor ma na tyle dużo odwagi, że nie wstydzi się wymagać tego poświęcenia od swoich czytelników.

„The New Yorker”

To, że za każdym razem, gdy jem befsztyk, zastanawiam się nad tym, czy nie jestem hipokrytą, to wielki sukces autora. W książce pisze: „Musimy odnaleźć miejsce na mięso w debacie publicznej, tak samo jak znaleźliśmy je na naszych talerzach”. Po lekturze trudno się z nim nie zgodzić.

„San Francisco Chronicle”

Więcej szczegółów

978-83-63855-31-4

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

31,41 zł

34,90 zł

- +

 
Więcej

Gdy Jonathanowi Safranowi Foerowi urodził się syn, chciał się dowiedzieć, jak powinien go karmić i czym naprawdę jest mięso. Skąd pochodzi? Jak się je produkuje? Jak traktowane są zwierzęta i czy to ważne? Jak zjadanie zwierząt wpływa na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko? Wyniki tego śledztwa sprawiły, że stanął twarzą w twarz z rzeczywistością, której jako obywatel nie mógł zignorować, a jako pisarz nie mógł przemilczeć.

Książka przetłumaczona na 37 języków!
Ponad milion sprzedanych egzemplarzy!

>> czytaj fragment w Dzienniku Opinii

Zjadanie zwierząt sprawiło, że zmieniłam sposób, w jaki jem.
Dałam tę książkę wszystkim, których kocham.

Natalie Portman

Jeśli znajdą się osoby, których nie przekona sugestywny sposób, w jaki Foer opisuje okropieństwa przemysłowej hodowli zwierząt, to znaczy, że są nieczułe albo głuche na głos rozsądku. Albo i jedno, i drugie.

J.M. Coetzee

Zjadanie zwierząt jest wyjątkowe, ponieważ wegetarianin Foer pozwala farmerom i aktywistom mówić we własnym imieniu. Do zjadaczy mięsa odnosi się z dużą empatią, a jego poczucie humoru słodzi gorzką rzeczywistość.

„The Oprah Magazine”

 
Szczegóły
Tytuł oryginałuEating Animals
Rok wydania2013
Liczba stron320
Projekt okładkiAnna Pluta / serce studio
ISBN/ISSN9788363855314
TłumaczenieDominika Dymińska
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka
Data premiery2013-06-11
WydawnictwoKrytyka Polityczna
SkładKatarzyna Błahuta
 
CZYTAJ FRAGMENT
 
PATRONAT MEDIALNY

Zobacz też:

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Menu