W ciemni

Co dzieje się, kiedy przeszłość nieoczekiwanie przypomina o sobie w mailu od ojca, z którym nie rozmawiało się od prawie 30 lat?

„Mam dla ciebie ciekawą nowinę. Zdecydowałem, że mam już dość wcielania się w rolę agresywnego macho, którym nigdy tak naprawdę nie byłam”. To pierwsze zdanie emaila, w którym Steven Faludi obwieszcza córce, że przeszedł zabieg uzgodnienia płci na tajskiej wyspie Phuket. Steven odszedł, a pojawiła się Stefanie.

Susan Faludi, słynna amerykańska dziennikarka i zdobywczyni Nagrody Pulitzera, zapamiętała swojego ojca jako despotycznego tyrana, który opuścił ją po rozpadzie swojego małżeństwa w połowie lat 70. Teraz dostrzega niepowtarzalną szansę na rozliczenie krzywd. Akt oskarżenia z czasem zmienia się jednak w fascynującą podróż ponad historycznymi czy politycznymi granicami, podczas której autorka poznaje prawdziwą tożsamość swojego rodzica.

Finalistka Nagrody Pulitzera.
Jedna z 10 książek roku „The New York Times’a”.
Zdobywczyni The Kirkus Prize.

Więcej szczegółów

978-83-65853-21-9

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

44,91 zł

49,90 zł

- +

 
Więcej

Śledztwo w poszukiwaniu tożsamości podane w formie czasem zabawnej, a czasem bardzo bolesnej sagi rodzinnej. … Faludi jest bezlitośnie prześmiewczą i uważną pisarką. W jej stylu nie da się znaleźć śladów tego nadmiaru emocji i narcyzmu przebranego za niebanalne rozpoznania rzeczywistości i rzekomą siłę, tak charakterystycznych dla dzisiejszych pamiętników. Nie raz płakałam czytając tę książkę. Zdarzyło mi się nawet przerwać lekturę, żeby odetchnąć wpatrując się w kwiaty. Arcydzieło w swojej kategorii.

Rachel Cooke, The Guardian

 
Szczegóły
Tytuł oryginałuIn the Darkroom
Liczba stron400
Projekt okładkiKatarzyna Błahuta
ISBN/ISSN978-83-65853-21-9
TłumaczenieJoanna Bednarek
Wysokość w mm205
Szerokość w mm145
SkładKatarzyna Błahuta

Zobacz też:

Menu