Skąd ten bunt? Nowe światowe rewolucje

Nigdy wcześniej tak wielu nie protestowało tak często. Od Londynu przez Kair, Waszyngton, Ateny aż po Teheran i Moskwę, dochodzą do nas informacje o kolejnych manifestacjach, zamieszkach czy wręcz rewolucjach.

Co takiego się stało, że coraz więcej ludzi decyduje się wyjść na ulice? I czy łączy ich jakiś wspólny interes, który może sprawić, że zmieni się oblicze świata, który znamy?

Paul Mason twierdzi, że tak. Wytrawnym okiem reportera BBC opisuje miejsca i przyczyny buntów, starć i okupacji. Nie szczędząc kontekstu ekonomicznego, historycznego i socjologicznego, błyskotliwie pokazuje źródła toczącej się rewolucji.

Entuzjazm i ciekawość Paula Masona są po prostu zaraźliwe.
„Observer”

Ta książka oferuje nie tylko pogłębiony pogląd na mechanizmy globalnej polityki, ale również osobiste spojrzenie człowieka, który zajmował pierwsze miejsce na widowni teatru światowych protestów. Mamy szczęście, że BBC wciąż zatrudnia dziennikarzy, których logiczne myślenie i niezawodna dociekliwość przynosi nam taką analizę.
„Camden New Journal”

Mason stał się prawdopodobnie najbardziej zaangażowanym mainstreamowym dziennikarzem naszych czasów.
„New Statesman”

Wyjaśniając, jak powstały i rozwinęły się nowe kultury protestu, Mason jest o wiele bardziej przenikliwy i precyzyjny niż większość dziennikarzy.
„Guardian”

978-83-63855-53-6

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

35,91 zł

39,90 zł

- +

 
Szczegóły
Tytuł oryginałuWhy It's Kicking Off Everywhere: The New Global Revolutions
Rok wydania2013
Liczba stron400
Projekt okładkiHanna Gill-Piątek
ISBN/ISSN9788363855536
TłumaczenieMichał Sutowski
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka
Data premiery2013-10-30
WydawnictwoKrytyka Polityczna
 
Patronat

Supported by a grant from the Open Society Foundations. Książka ukazuje się przy wsparciu Open Society Foundations.

 
O autorze

Paul Mason (1960) – dziennikarz telewizji BBC i Channel 4 specjalizujący się w tematyce gospodarczej. Za swoje reportaże był nominowany do nagrody Emmy i dwukrotnie do Nagrody Orwella. Prowadzi bloga. W Polsce ukazała się jego książka Finansowy kataklizm. Koniec wieku chciwości (2010).

Zobacz też:

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Menu