Przygody z marksizmem

Karol Marks jako romantyczny poeta nowoczesności? Karol Marks tańczący na ulicy, z tłumem studentów, w radosnym karnawale? A może prorok pracy wyzwolonej, przenikliwy analityk alienacji, przygnieciony trudem robotnik pióra?

Marshall Berman, autor legendarnego Wszystko co stałe, rozpływa się w powietrzu, ukazuje nam własne i cudze przygody z jednym z najbardziej wpływowych myślicieli zeszłych dwóch stuleci. Pisze o Śmierci komiwojażera i włóczędze Waltera Benjamina, o „ogniu w sercach” rewolucjonistów i katastrofie sowieckiego eksperymentu.

O wielkim potencjale wolności w kapitalizmie – i przytłaczającej człowieka mocy, jaką wyzwala. O demokracji, więzi między ludźmi i o miłości. I o myśleniu, do którego nas zmusza, a które wyrwać nas może ze stanu natury – a nowoczesność ze stanu absurdu.

Więcej szczegółów

978-83-62467-52-5

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

35,91 zł

39,90 zł

- +

 
Więcej

Marshall Berman reprezentuje wszystko, co najlepsze w tradycji marksistowskiej. To, co ma wniej szansę przeżyć stulecie jej katastrofalnych triumfów.
Christopher Hitchens

Pasją Bermanowskiego myślenia jest Marks. Nie marksizm, lecz Marks. Karol Marks, człowiek i pisarz, jeden z największych modernistów wszechczasów, którego Berman stawia obok Mallarmego, Joyce’a i Kafki.
Agata Bielik-Robson

 
Szczegóły
Tytuł oryginałuAdventures in Marxism
Rok wydania2012
Liczba stron256
Projekt okładkiHanna Gill-Piątek, Tomasz Piątek na podstawie koncepcji graficznej Twożywa
ISBN/ISSN9788362467525
TłumaczenieSebastian Szymański
Wysokość w mm205
Szerokość w mm145
Typ oprawymiękka ze skrzydełkami
Data premiery2012-05-14
WydawnictwoKrytyka Polityczna
Składmanufaktura
 
PATRONAT

Książka ukazała się przy wsparciu Open Society Foundations.

 
CZYTAJ FRAGMENT

Menu