Dzieci wojny narkotykowej

Gdy w 1971 roku Richard Nixon ogłaszał wojnę z narkotykami, robił to w imię „bezpieczeństwa naszych dzieci”. Po ponad czterdziestu latach autorzy „Dzieci wojny narkotykowej” celnie punktują przerażające, uderzające w najmłodszych konsekwencje takiej polityki. To książka pokazująca jak wojna o dobro dzieci, zamieniła się w wojną przeciwko dzieciom. Kiedy polityką rządzi strach, brakuje krytycznego myślenia i debaty nad koniecznymi zmianami.

W Afganistanie dzieci rolników uprawiających opium są sprzedawane w ramach spłaty długów wobec przemytników. W Meksyku dziesiątki tysięcy dzieci zostało osieroconych w wyniku działań wojsk skierowanych przeciwko wielkim kartelom. W Kambodży w izbach zatrzymań dla narkomanów ponad jedna czwarta osadzonych nie skończyła osiemnastu lat, a wielu z nich jest poddawanych torturom.

Książka pod redakcją Damona Barretta jest nie tylko świetną dokumentacją lat zaniedbań, ale i zbiorem konkretnych propozycji rozwiązań. Dojmująco udowadnia także, że w pewnym sensie wszyscy jesteśmy dziećmi wojny narkotykowej.

978-83-62467-93-8

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

31,41 zł

34,90 zł

- +

 
Szczegóły
AutorOpracowanie zbiorowe
Tytuł oryginału Children of the Drug War
Rok wydania2013
RedakcjaDamon Barret
Liczba stron332
Projekt okładkiKatarzyna Błahuta
ISBN/ISSN9788362467938
TłumaczenieDominika Dymińska
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka
Data premiery2013-07-26
WydawnictwoKrytyka Polityczna
SkładKatarzyna Błahuta
 
PATRONAT

Opublikowana dzięki wsparciu Open Society Foundations.

Zobacz też:

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Menu