Co kryje się za PISem?
Co kryje się za PISem?
Co kryje się za PISem?
Co kryje się za PISem?
Co kryje się za PISem?
Co kryje się za PISem?

Co kryje się za PISem?

Wydanie: Cena:
50,00 zł

Ten pakiet zawiera

50,00 zł

Zamiast 67,32 zł

Opis książki

Książki Müllera i Sutowskiego błyskotliwie i trafnie opisują ideologiczne fundamenty Prawa i Sprawiedliwości. Ekspresowe tempo przeprowadzanych reform w pierwszej chwili mogło zaskakiwać, jednak z perspektywy czasu jesteśmy w stanie lepiej ocenić motywacje stojące za obecną administracją. Czy jesteśmy w stanie przewidzieć kierunek kolejnych reform? W jaki sposób rząd Beaty Szydło wpisuje się w obecny krajobraz polityczny w Europie i na świecie? I najważniejsze: jakie będą długofalowe konsekwencje kierunku obranego przez Polskę? Odpowiedzi między innymi na powyższe pytania poszukiwał Michał Sutowski w wywiadach zebranych w książce:

Fragment wstępu: "Wśród rozmówców znajdziemy ludzi z różnych opcji politycznych: od feministycznej lewicy, poprzez mieszczańskich liberałów, aż po konserwatywnych państwowców. Dobrani ze względu na kompetencje, ale - co dla mnie najważniejsze - dlatego że przed rozmową nie wiedziałem, co mi powiedzą. A to rzadkie dobro w epoce telewizyjnych katarynek, za które odpowiedzi mógłby pisać prosty automat, nawet przed zadaniem im pytań."

Jan-Werner Müller w swojej książce próbuje przybliżyć nam zjawisko, jakim jest populizm. Wskazuje na różnice pomiędzy prawicowym i lewicowym populizmem oraz rozprawia się z twierdzeniem, wedle którego populiści mówią w imieniu "prawdziwych ludzi". Trump, Orban, Erdogan - w jaki sposób te postacie łączą się z tym, czego świadkami jesteśmy w Polsce? Jaka przyszłość rysuje się pod rządami wyżej wymienionych? A przede wszystkim: skąd taka popularność populistów na świecie i co można z tym zrobić?

Szczegóły

Zobacz też

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies