Co kryje się za PISem?
Co kryje się za PISem?
Co kryje się za PISem?
Co kryje się za PISem?
Co kryje się za PISem?
Co kryje się za PISem?

Co kryje się za PISem?

Wydanie: Cena:
50,00 zł

Ten zestaw zawiera

50,00 zł

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Książki Müllera i Sutowskiego błyskotliwie i trafnie opisują ideologiczne fundamenty Prawa i Sprawiedliwości. Ekspresowe tempo przeprowadzanych reform w pierwszej chwili mogło zaskakiwać, jednak z perspektywy czasu jesteśmy w stanie lepiej ocenić motywacje stojące za obecną administracją. Czy jesteśmy w stanie przewidzieć kierunek kolejnych reform? W jaki sposób rząd Beaty Szydło wpisuje się w obecny krajobraz polityczny w Europie i na świecie? I najważniejsze: jakie będą długofalowe konsekwencje kierunku obranego przez Polskę? Odpowiedzi między innymi na powyższe pytania poszukiwał Michał Sutowski w wywiadach zebranych w książce:

Fragment wstępu: "Wśród rozmówców znajdziemy ludzi z różnych opcji politycznych: od feministycznej lewicy, poprzez mieszczańskich liberałów, aż po konserwatywnych państwowców. Dobrani ze względu na kompetencje, ale - co dla mnie najważniejsze - dlatego że przed rozmową nie wiedziałem, co mi powiedzą. A to rzadkie dobro w epoce telewizyjnych katarynek, za które odpowiedzi mógłby pisać prosty automat, nawet przed zadaniem im pytań."

Jan-Werner Müller w swojej książce próbuje przybliżyć nam zjawisko, jakim jest populizm. Wskazuje na różnice pomiędzy prawicowym i lewicowym populizmem oraz rozprawia się z twierdzeniem, wedle którego populiści mówią w imieniu "prawdziwych ludzi". Trump, Orban, Erdogan - w jaki sposób te postacie łączą się z tym, czego świadkami jesteśmy w Polsce? Jaka przyszłość rysuje się pod rządami wyżej wymienionych? A przede wszystkim: skąd taka popularność populistów na świecie i co można z tym zrobić?

Szczegóły

Zobacz też

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies