Co kryje się za PISem?

Książki Müllera i Sutowskiego błyskotliwie i trafnie opisują ideologiczne fundamenty Prawa i Sprawiedliwości. Ekspresowe tempo przeprowadzanych reform w pierwszej chwili mogło zaskakiwać, jednak z perspektywy czasu jesteśmy w stanie lepiej ocenić motywacje stojące za obecną administracją. Czy jesteśmy w stanie przewidzieć kierunek kolejnych reform? W jaki sposób rząd Beaty Szydło wpisuje się w obecny krajobraz polityczny w Europie i na świecie? I najważniejsze: jakie będą długofalowe konsekwencje kierunku obranego przez Polskę? Odpowiedzi między innymi na powyższe pytania poszukiwał Michał Sutowski w wywiadach zebranych w książce:

Fragment wstępu: "Wśród rozmówców znajdziemy ludzi z różnych opcji politycznych: od feministycznej lewicy, poprzez mieszczańskich liberałów, aż po konserwatywnych państwowców. Dobrani ze względu na kompetencje, ale - co dla mnie najważniejsze - dlatego że przed rozmową nie wiedziałem, co mi powiedzą. A to rzadkie dobro w epoce telewizyjnych katarynek, za które odpowiedzi mógłby pisać prosty automat, nawet przed zadaniem im pytań."

Jan-Werner Müller w swojej książce próbuje przybliżyć nam zjawisko, jakim jest populizm. Wskazuje na różnice pomiędzy prawicowym i lewicowym populizmem oraz rozprawia się z twierdzeniem, wedle którego populiści mówią w imieniu "prawdziwych ludzi". Trump, Orban, Erdogan - w jaki sposób te postacie łączą się z tym, czego świadkami jesteśmy w Polsce? Jaka przyszłość rysuje się pod rządami wyżej wymienionych? A przede wszystkim: skąd taka popularność populistów na świecie i co można z tym zrobić?

Nowy produkt

50,00 zł

Zamiast 67,32 zł

- +

Zawartość pakietu

 • Oferta specjalna
  1 x
  35,91 zł 39,90 zł W magazynie
  Niższa cena!
  Sutowski robi najlepsze wywiady polityczne w Polsce, bo udaje mu się wyjść poza rytualną młóckę PiS kontra anty-PiS. Żeby zrozumieć, co nas może za chwilę czekać, jakie błędy III RP do tego doprowadziły i na czym tak naprawdę polega zło „dobrej zmiany“, trzeba przeczytać tę książkę. Grzegorz Sroczyński, „Gazeta Wyborcza”Lubię rozmowy Michała Sutowskiego....
 • Oferta specjalna
  1 x
  31,41 zł 34,90 zł W magazynie
  Niższa cena!
  Trump, Berlusconi, Erdoğan, Le Pen, Orbán, Kaczyński – gdzie nie spojrzeć, tam populiści. Ale co to właściwie jest populizm? Czy każdy, kto krytykuje Wall Street i komu nie podoba się coś w Unii Europejskiej, jest populistą? Jaka jest różnica między prawicowym i lewicowym populizmem? Czy populizm zbliża rząd do ludzi, czy jest zagrożeniem dla demokracji?...

Zobacz też:

Menu