Chodźcie z nami! Psychologia i opór

Carol Gilligan, wybitna amerykańska psycholożka, to „kobieta, która słucha”. W stłumionych głosach kobiet i dziewcząt szuka źródeł oporu i kontestacji. Znajduje w nich przekonanie, że to, czego wymaga miłość i udział w demokratycznym społeczeństwie, jest jednym i tym samym. Zarówno głos, jak i potrzeba związków są wpisane w naszą ludzką naturę, podobnie jak zdolność sprzeciwienia się fałszywym autorytetom. 

Autorka Chodźcie z nami! wzywa do zaangażowania w imię stworzonej przez siebie etyki troski. Pokazuje zarazem, że etyka troski z prawdziwego zdarzenia nie jest możliwa bez przemian społecznych. 

Więcej szczegółów

978-83-63855-43-7

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

31,41 zł

34,90 zł

- +

 
Więcej

Carol Gilligan jest jedną z najwybitniejszych psycholożek naszych czasów.Chodźcie z nami! to bardzo ważny etap na obranej przez nią drodze łączenia dziedzin psychologii i kultury. Ta książka to dzieło sztuki; jest pięknie napisana i, niczym najlepsza powieść, pełna niespodzianek. 
Richard Sennett 

Przyjemnie jest wertować tę książkę Gilligan, bo można w niej natknąć się wraz z autorką na ten lub inny element patriarchatu – u Freuda, Lizystraty, Hawthorne’a, Marvella, Orestei. Pouczające jest obserwowanie, jak rozbija ona utarty schemat opieki nad dzieckiem, który nigdy nie był ani nie jest prostą triadą matka–ojciec–dziecko. 
„The Review of Arts, Literature, Philosophy, and the Humanities”

 
Szczegóły
Tytuł oryginałuJoining the Resistance
Rok wydania2013
Liczba stron160
Projekt okładkiHanna Gill-Piątek na podstawie koncepcji grupy Twożywo
ISBN/ISSN9788363855437
TłumaczenieSergiusz Kowalski
Wysokość w mm205
Szerokość w mm145
Typ oprawymiękka ze skrzydełkami
Data premiery2013-06-14
WydawnictwoKrytyka Polityczna
Składmanufaktura

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Menu