Świat utrwalony przy pomocy słowa

Świat utrwalony przy pomocy słowa

 

Anna Godzińska w Szuflada.net (6.10.2015) poleca książkę Szwecja czyta. Polska czyta wydanej pod. Red. Katarzyny Tubylewicz i Agaty Diduszko-Zyglewskiej.


„82 do 56 dla Szwecji. Nie jest to oczywiście wynik meczu czy zawodów. To liczby, które wskazują na procent osób, które w ciągu ostatniego roku miały kontakt chociaż z jedną książką. Okazuje się, że te dwa kraje dzieli morze nie tylko z znaczeniu geograficznym, ale i metaforycznym – przepaść, jeśli chodzi o podejście do literatury i promowania czytelnictwa. 'Szwecja czyta. Polska czyta' pod redakcją Katarzyny Tubylewicz i Agaty Diduszko-Zyglewskiej to książka, w której wiele osób stara się znaleźć przyczynę tego zjawiska. (...)


'Szwecja czyta. Polska czyta' to książka o wadze literatury, o jej pięknie, ale także o tym, jak potrafi ona zmienić człowieka. To chyba właśnie to pragnienie podzielenia się emocjami, które towarzyszą czytaniu, było motorem działania dla autorek tomu. Ich książka przepełniona jest fascynującymi historiami związanymi często z konkretnymi tytułami. To zaproszenie, aby dołączyć do czytelników/czytelniczek i poczuć to, co daje zanurzenie się w świecie utrwalonym przy pomocy słowa”.


Książkę można kupić w promocyjnej cenie w sklepie internetowym wydawnictwa.
Dostępna jest również w formie e-booka.

Opublikowano na 2015-10-07 przez red. Recenzje/Artykuły/Wywiady 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Szukaj na blogu

Nowości

Postprawda

Postprawda

26,91 zł 29,90 zł
Państwo, szkoła, klasy

Państwo, szkoła, klasy

35,91 zł 39,90 zł

Obserwuj

Ostatnie

Brak produktów

Menu