Mainstream czeka na matki

Mainstream czeka na matki

Inga Iwasiów recenzuje Matkę Feministkę Agnieszki Graff w „Nowych Książkach” (nr 7/2014):

 

„Agnieszka Graff podkreśla, iż zmiany wymaga dotychczasowe podejście rynkowe. Pracodawca musi przyjąć, iż opieka nad dzieckiem nie jest wadą kobiety, lecz pewnym etapem życia, ponadto nie rymuje się tylko z płcią żeńską, także mężczyźni miewają dzieci (...).

 

Matka Feministka nie przestaje analizować feministycznym okiem mechanizmów władzy i praw panujących w piaskownicy. Stawia przenikliwe diagnozy polityczne i edukuje w sprawach podstawowych, takich jak wybór zabawek, obyczaje społeczne na placu zabaw, potrzeba tworzenia macierzyńskich wspólnot (...).

 

Nie da się ukryć: mainstream czeka na matki, nawet jeśli są wściekłe. Wściekłość bowiem może być w tym przypadku usprawiedliwiona, gdyż służy najważniejszej, kobiecej sprawie, jaką jest opieka nad dziećmi (...).

 

Nowa książka Agnieszki Graff pokazuje, iż nie ma czystych teorii, dobra teoria czerpie z życia i chce wpływać na życie. Ta ma pełne szanse wywierania wpływu: klarowna, miejscami dowcipna, szczera i wychylona ku odbiorczyniom/odbiorcom, stanowi zapis etapu życia, zamienianego na naszych oczach w energię sporu i programu społecznego.”

 

Zamów książkę w promocyjnej cenie w Księgarni KP.

 

Książka jest również dostępna jako e-book.

Opublikowano na 2014-07-07 przez red. Recenzje/Artykuły/Wywiady 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Szukaj na blogu

Nowości

Co po Europie?

Co po Europie?

26,91 zł 29,90 zł
Życie Adelki

Życie Adelki

31,41 zł 34,90 zł

Obserwuj

Ostatnie

Brak produktów

Menu