Zaproszenie (Warszawa 23.03) Spotkanie wokół Listów Wandy i Władysława Broniewskich

Zaproszenie (Warszawa 23.03) Spotkanie wokół Listów Wandy i Władysława Broniewskich

23 marca, piątek, o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie do Muzeum Władysława Broniewskiego (ul. Jarosława Dąbrowskiego 51, 00-561 Warszawa) o Zgubiłem okulary. Listy z lat 1947-1962 Wandy i Władysława Broniewskich z autorką opracowania dr hab Wiolettą Bojdą porozmawia Eliza Czapska.

Zapraszamy!


Życie prywatne miesza się tutaj z życiem zawodowym, ważne z mniej ważnymi tematami. Jest to opowieść o życiu Wandy i Władysława w tej nowej Polsce, Polsce Ludowej, w Polsce komunistycznej. To jest opowieść o tym, jak trzeba było układać się, lub nie, z nową władzą. O przywilejach, korzyściach, wyjazdach zagranicznych, o niezłych zarobkach, ale także o próbach zagłuszenia wyrzutów sumienia. Ta książka jest wspaniałym dodatkiem do opowieści o życiu Broniewskiego (…) Wszystko to stanowi zwartą całość i bardzo interesująco się to czyta.
Michał Nogaś, Wyborcza.pl

Broniewski był namiętnym epistolografem, pisał emocjonalnie, gorąco, soczyście, ale i erudycyjnie, to nie był poetycki prawdziwek skupiony wyłącznie na swoim poetyckim jestestwie. Kapitalne listy, historia Polski w tle, kultura, sztuka, personalia i charaktery.
Krzysztof Lubczyński, Pisarze.pl

Opublikowano na 2018-03-21 Home 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Szukaj na blogu

Nowości

Przedziwna sztuka porażki

Przedziwna sztuka porażki

30,08 zł 44,90 zł
Sztuka ze społecznością

Sztuka ze społecznością

26,73 zł 39,90 zł
Wiek skrajności

Wiek skrajności

46,83 zł 69,90 zł

Obserwuj

Ostatnie

Brak produktów

Menu