Zaproszenie (Opole) Premiera wydania specjalnego książki Marty Abramowicz "Zakonnice odchodzą po cichu"

Zaproszenie (Opole) Premiera wydania specjalnego książki Marty Abramowicz "Zakonnice odchodzą po cichu"

16 listopada, czwartek, godz.19.30 , Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu.

Premierę  wydania specjalnego reportażu Zakonnice odchodzą po cichu spotkanie z Martą Abramowicz poprowadzi Jacek Wakar.


10 listopada odbędzie się premiera spektaklu na podstawie bestsellerowej książki Marty Abramowicz Zakonnice odchodzą po cichu, a już 16 listopada zapraszamy do Opola na premierę wydania specjalnego - 

 wzbogaconego o rozdział „Echa” oraz znakomite fotografie. 


Marta Abramowicz o swoim reportażu: - Nad „Echami” pracowałam ponad rok. Ta część domyka książkę i wnosi zupełnie nowe treści. Musiał upłynąć czas, żeby dokonała się zmiana.

"Echa" zostaną dołączone do Zakonnic… jako swoisty suplement, „ostatni rozdział”, bo stanowią jej integralną końcową część, po której jeszcze raz inaczej spojrzymy na siostry zakonne. Inaczej niż po części pierwszej. Całość, jako wydanie specjalne wzbogacone zdjęciami z prób spektaklu, trafi do księgarń 24 listopada.

O książce

Wydanie specjalne z nową częścią Echa!
Czy książka została potępiona i zakazano jej czytania? Czy zmieniła coś w życiu byłych i obecnych zakonnic? Co sądzą o niej przełożone? W nowej części opowieść o tym, co się stało po pierwszym wydaniu książki.
Habit już uszyty. Za dwa miesiące siostra Joanna uroczyście otrzyma go z rąk Mistrzyni. Ale teraz jest noc i siostra Joanna myśli tylko o tym, czy wszyscy zasnęli. Jest po komplecie, światła zgaszone. Nie wolno opuścić łóżka, nie wolno się odezwać. Siostra Joanna łamie reguły zakonne i wymyka się z pokoju. Przebiega pod ścianą, po schodach w górę, do biblioteki. Drzwi skrzypią. Trzeba uważać. Między regałami czeka już siostra Magdalena...
Byłe zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochała.

Byłe zakonnice nie mogą uwierzyć: O czym oni mówią? Jaki biskup? W zakonie walczy się o przetrwanie. Jaki ksiądz? Tam szuka się sensu, który dawno został zgubiony. Jak wytłumaczyć, że chodzi o coś zupełnie innego?

W reportażu Marty Abramowicz znajdziecie odpowiedzi.


Wydanie specjalne książki Zakonnice odchodzą po cichu ukaże się na wysokiej jakości papierze w twardej oprawie, z dodaniem licznych fotografii, w tym kolorowych, z prób spektaklu, który na motywach książki powstał w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu w reż. Darii Kopiec.

Opublikowano na 2017-11-07 Home, Wydarzenia 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Ostatnie

Brak produktów

Menu