Zaproszenie/ Kraków/ 28.09/ Spotkanie z Michałem Wiśniewskim

Zaproszenie/ Kraków/ 28.09/ Spotkanie z Michałem Wiśniewskim

28 września, czwartek, godzina 19.00Spółdzielnia "Ogniwo", ulica Paulińska 28, I piętro, Kraków


Spotkanie z Michałem Wiśniewskim, autorem książki Hello World, poprowadzi Maciej Jakubowiak


O książce

Ludzie analogowi i ludzie cyfrowi. Sfrustrowana nastolatka, współczesna trzydziestolatka w ciąży, programista z pomysłem na startup, kreatywna zmagająca się z wyzwaniami kapitalizmu. W labiryncie ludzkich spraw, na rozstaju dróg, na zakręcie.

Tak o całej Trylogii (Jetlag, God Hates Poland, Hello World) Michała Wiśniewskiego pisał Maciej Jakubowiak na Dwutygodnik.com:

W trylogii Wiśniewskiego jest jak w ciągnącej się w nieskończoność telenoweli: najważniejsze są tu relacje. Zdaje się, że każdy z każdym jakoś jest związany.

To nie tylko chwyt konstrukcyjny, pozwalający w nieoczekiwany sposób posklejać losy postaci pozornie niemających ze sobą wiele wspólnego. Stoi za tym poważniejsze przekonanie, że wszyscy jesteśmy uwikłani w społeczną sieć do tego stopnia, że nie sposób mówić o jednostkowym działaniu – najmniejsze poruszenie wprawia w ruch cały układ. Pobrzmiewa tu postmodernistyczna z ducha wiara w efekt motyla, którym zachwycała się globalna popkultura na przełomie wieków. Ale jest w tym również bardziej współczesny wątek myślenia o wspólnotowości, przeciwstawiającego się kultowi indywidualnej sprawczości. W świecie, w którym nikt nie jest panem swojego losu, bo zależy od procesów, nad którymi nikt nie panuje – w takim świecie nie sposób też mówić o jednostkowej winie. Każde zachowanie można wyjaśnić, dla każdego znaleźć usprawiedliwienie.

Opublikowano na 2017-08-30 Home, Wydarzenia 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Szukaj na blogu

Nowości

Co po Europie?

Co po Europie?

26,91 zł 29,90 zł
Życie Adelki

Życie Adelki

31,41 zł 34,90 zł

Obserwuj

Ostatnie

Brak produktów

Menu