Zaproszenie/ Warszawa 26.04/ Spotkanie wokół „Śladów Holocaustów"

Zaproszenie/ Warszawa 26.04/ Spotkanie wokół „Śladów Holocaustów"

Premiera książki Ślady Holocaustu w imaginarium kultury polskiej pod redakcją Iwony Kurz, Justyny Kowalskiej – Leder, Magłorzaty Szpakowskiej i Pawła Dobrosielskiego.

26 kwietnia, środa, godz. 18.00Muzeum POLIN

W dyskusji udział wezmą: Jacek Leociak, Bożena Keff, Joanna Krakowska, Paweł Dobrosielski, Justyna Kowalska-Leder. Prowadzenie: Małgorzata Pakier z Muzeum POLIN.

Zapraszamy na promocję książki, która pokazuje, w jaki sposób rozmaite znaki dyskursywne, performatywne i wizualne przywołują skojarzenia z Zagładą. Książka pt.: "Ślady Holokaustu w imaginarium kultury polskiej" została opracowana pod redakcją Iwony Kurz, Justyny Kowalskiej – Leder, Magłorzaty Szpakowskiej i Pawła Dobrosielskiego.

Znaki te manifestują się w wypowiedziach potocznych, artystycznych, naukowych i w różnych mediach – w słowie mówionym, pisanym, w druku, fotografii, filmie, architekturze czy w internecie. Odwołują się nich zarówno kibice piłki nożnej, jak i bywalcy wystaw sztuki współczesnej, zarówno miłośnicy antysemickich dowcipów, jaki i członkowie organizacji walczących z mową nienawiści.

Książka proponuje podążanie za śladami Zagłady odciśniętymi w polskim zbiorowym imaginarium. Odsłania mapę zagadnień, na którą składają się między innymi: kwestia widzialności ludobójstwa, różne sposoby uwikłania Polaków w Zagładę, martyrologiczna rywalizacja z jej ofiarami, problem "obojętności" świadków i przejmowania mienia "pożydowskiego".

Opublikowano na 2017-04-12 Home, Wydarzenia 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Szukaj na blogu

Nowości

Krytyka Polityczna nr 46

Krytyka Polityczna nr 46

22,41 zł 24,90 zł
Jak urządzić Skrzatowisko

Jak urządzić Skrzatowisko

33,21 zł 36,90 zł
Berlińska depresja. Dziennik

Berlińska depresja. Dziennik

35,91 zł 39,90 zł

Obserwuj

Ostatnie

Brak produktów

Menu